MOON
Fotovoltaické systémy

Výroba energie jako faktor úspěchu

S fotovoltaickým systémem můžete vyrábět svou vlastní elektřinu a snižovat tak spotřebu energie od Vašeho dodavatele. Váš vlastní fotovoltaický systém Vám zajistí dlouhodobou jistotu ceny a nezávislost. Kolísání ceny elektřiny nebo její zvyšování jsou minulostí, protože elektřinu si vyrábíte stabilně.

Rádi Vám poradíme
Rádi Vám poradíme

Historie fotovoltaických systémů

Idea fotovoltaického systému existuje již delší dobu. Už v roce 1839 objevil Alexandre Edmont Becquerel schopnost určitých materiálů emitovat elektřinu po ozáření světlem. Na dalším výzkumu měl velký podíl zejména Albert Einstein, který v 1905 vysvětlil tzv. "fotografický efekt", za což mu byla později udělena Nobelova cena.

Fotovoltaické články jsou používány od konce 50. let minulého století. Od té doby jsou využívány pro výrobu elektřiny po celém světě a jsou umístěny na střechách a fasádách, parkovacích automatech, protihlukových stěnách, kalkulačkách nebo na otevřených plochách.

Individuální řešení na míru

MOON fotovoltaické systémy

MOON pro své firemní zákazníky nabízí fotovoltaické systémy bez omezení velikosti výkonu. Jsme však schopni obsloužit i privátní zákazníky. Spolupracujeme s více spolehlivými partnery s dlouholetou zkušeností v této oblasti. Díky příslušnosti k velkému nadnárodnímu koncernu garantujeme nejen kvalitu a spolehlivost, ale i možnost využít výhodných mezinárodních kontraktů na zařízení. Samozřejmě zajišťujeme také proces podávání žádostí o dotaci.

 

Předpoklady

Nejdůležitějším předpokladem pro realizaci Vašeho fotovoltaického systému je střecha, balkónové zábradlí, fasáda, garáž nebo jiná plocha, na které můžete Váš fotovoltaický systém vybudovat. Fotovoltaické systémy jsou nezávislé na místě, přímé sluneční světlo není pro jejich funkci naprosto nezbytné. Fotovoltaický systém vyrábí elektřinu, jakmile je k dispozici denní světlo, a to i ve dnech kdy je slunce skryto za mraky. Fotovoltaické systémy nemusí být orientovány přímo na jih. Pro optimalizaci jejich vlastní spotřeby může být výhodné systém orientovat na východ nebo na západ.

Vaše výhody

Elektřina z vlastního zdroje

Trvale udržitelné & výroba energie bez CO₂

Dlouhá životnost

Bezpečná investice do budoucnosti

Ušetřete čas i peníze

V případě přebytku výroby se elektřina odvádí do veřejné rozvodné sítě a je hrazena podle platného tarifu, případně je ukládána do úložiště energie. To šetří peníze a představuje významný příspěvek pro životní prostředí i pro budoucnost. S fotovoltaickým systémem budete dobře vybaveni pro budoucnost a zviditelníte své ekologické myšlení.

 

Bezpečná investice do budoucnosti

Pečlivě naplánovaný a instalovaný fotovoltaický systém potřebuje jen malou nebo dokonce žádnou údržbu, protože neobsahuje žádné pohyblivé části. Amortizace proběhne přibližně v polovině záruční doby. Po uplynutí záruční doby, která je 25 let, jsou moduly stále funkční a jejich výkon se sníží pouze o 0,25 % p.a.

 

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Instalace fotovoltaického systému zvyšuje hodnotu nemovitosti, neboť její provozní náklady se z dlouhodobého hlediska snižují. MOON fotovoltaické systémy jsou k dispozici v různých velikostech a jsou proto vhodné pro všechny střechy.

NEZÁVISLÝ SYSTÉM ŘÍZENÍ ENERGIE Získejte větší nezávislost na elektrické síti a přejděte na kompletní řešení fotovoltaické elektrárny od značky MOON

Máte další otázky?

Rádi odpovíme na Vaše otázky. Vyplňte proto prosím náš kontaktní formulář. 

Kontaktní formulář

Potvrzuji můj výslovný souhlas s tím, že mnou poskytnutá osobní i neosobní data smí být automaticky zpracovávána společností Porsche Česká republika s.r.o. podle zásad Ochrany osobních údajů. Data budou zpracovávána výhradně za účelem odpovědí na dotazy zákazníka.