MOON
Domácí úložiště

Bezstarostné ukládání elektřiny a její flexibilní čerpání díky nejvyšší kvalitě a dlouhé životnosti.

Ukládejte si čistou solární energii, kterou vyrobil Váš fotovoltaický systém. Později ji můžete využít pro nabíjení baterie Vašeho elektromobilu. Získáte tím nezávislost na Vašem dodavateli energie.

Domácí úložiště MOON využívá solární technologii.

Rádi Vám poradíme
Rádi Vám poradíme

Vlastnosti

Účinnost
až 98 %

Vždy online
Zatížení & spotřeba

Dlouhá životnost
> 10 000 nabíjecích cyklů

Úspora místa
Kompaktní design

Technické vlastnosti

Kapacita úložiště od 2,5 do 45 kWh

Kapacita úložiště můžete být podle potřeby postupně navyšována po krocích s hodnotou 2,5 kWh. Dodává se v intervalu od 2,5 kWh do 45 kWh úložné kapacity.

Rozměry

Rozměry MOON domácího úložiště jsou v závislosti na provedení: výška 88 cm nebo 186 cm, šířka 67 cm a hloubka 23 cm. Hmotnost je pak v závislosti na velikosti buď 81 kg, nebo 200 kg.

Technologie baterie

Baterie využívají spolehlivou a bezpečnou technologii na bázi lithium a fosfát železa (LiFePO4). V porovnání s bateriemi chytrých mobilních telefonů nebo laptopů mají mnohem delší životnost, byly rozsáhle testovány a jsou velmi vhodné pro použití v domácnosti.

Mimořádně dlouhá životnost

10 000 nabíjecích cyklů

MOON domácí úložiště umožňuje více než 10 000 nabíjecích cyklů. Jeden nabíjecí cyklus přitom odpovídá času nabíjení baterie z plně vybitého do plně nabitého stavu.

10letá záruka

Základní poskytovaná záruka na domácí úložiště je 10 let. 

Životnost baterie je 20 let

Životnost baterie domácího úložiště je navržena na 20 let. U autobaterie nebo baterie v chytrém mobilním telefonu je průměrná životnost značně nižší.

Flexibilní a vysoce kvalitní

Inteligentní integrace

MOON domácí úložiště může být kombinováno se všemi běžnými tepelnými čerpadly i kogeneračními jednotkami.

Made in Germany

Rozhodněte-li se pro domácí úložiště, pak získáte nejvyšší bezpečnost a kvalitu se značkou "Made in Germany".

Nouzový zdroj energie

Bezpečný zdroj elektřiny i v případě výpadku dodávky z rozvodné sítě.

Jak pracuje MOON domácí úložiště?

Čistá elektřina nemusí být drahá: S fotovoltaickým systémem můžete vyrábět vlastní elektřinu za cenu, která je výrazně nižší než obvyklá cena elektřiny. S MOON domácím úložištěm jako zásobníkem energie je tato energie k dispozici ve dne i v noci. Integrovaná baterie je tisíckrát osvědčeným úložištěm solární energie, do níž si jednoduše uložíte svou vlastní solární energii získanou z fotovoltaického systému. Přibližně 80 % své roční spotřeby elektřiny tak můžete pokrýt elektřinou z vlastního zdroje a nepotřebujete téměř žádnou energii z rozvodné sítě. Vaším hlavním zdrojem energie je sluneční světlo, takže Vámi produkovaná elektřina je čistá. Ušetříte spoustu CO₂ a přispějete k ochraně životního prostředí.

S MOON domácím úložištěm můžete svou vlastní solární energii využívat nepřetržitě ve dne i v noci.

Chcete si ukládat solární energii v době, kdy slunce svítí a mít k ní přístup večer nebo v noci? S MOON domácím úložištěm to není žádný problém! S tímto zásobníkem energie si můžete zajistit téměř kompletní dodávku elektřiny vyrobené Vaším fotovoltaickým systémem.

Domácí úložiště akumuluje přebytečnou elektřinu z Vašeho fotovoltaického systému, kterou aktuálně nepotřebujete, a později umožňuje její čerpání. Večer a v noci tak můžete využívat energii, která se uložila ve dne. Vaše domácnost je tak skutečně nezávislá a navíc výrazně snížíte své náklady na elektřinu.

Tok energie s úložištěm solární energie:

 

Ráno: Jakmile vyjde slunce, začne fotovoltaický systém vyrábět elektřinu. Elektřina vyrobená v ranních hodinách však ještě nemůže pokrýt celou Vaši spotřebu elektřiny. MOON domácí úložiště tak vykrývá zbývající část energie energií uloženou z předchozího dne.

 

V poledne: Během dne vyrábí fotovoltaický systém nejvíce elektřiny. Obvykle však během dne není nikdo doma a tomu také odpovídají nízké nároky na energii. Přebytečná elektřina vyrobená v průběhu této fáze dne je uložena do MOON domácího úložiště. V případě, že baterie úložiště jsou nabité na svou plnou kapacitu, je přebytek odváděn do veřejné sítě a za tuto energii je účtována cena podle výkupního tarifu.

 

Večer: Fotovoltaický systém nyní dodává málo nebo vůbec žádnou elektřinu, zatímco potřeba energie dosahuje svého vrcholu. Tato potřeba je nyní pokryta z Vašeho MOON domácího úložiště energií uloženou ve dne.

 

Další produkty MOON Energie z vlastní výroby

MOON fotovoltaický systém

Získávejte energii tam, kde bydlíte: Fotovoltaické systémy produkují solární energii šetrnou k životnímu prostředí.